WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Eczane Onaylı Büyütücü

Penis, erkek cinsel organı olarak en basit tanımını yapabiliriz. Penis aynı zamanda vücutta biriken suyunda atılmasında önemli bir organ olarak ön plana çıkmaktadır. Erkek vücut yapısının en önemli organları arasında bulunan penis, diğer organlar gibi halk arasında konuşulması her zaman tabu olmuş organların da başında gelmektedir. Anatomik yapımızın bir parçası olan penis, tamamen kılcal damarlar, kas ve süngerimsi bir yapıdan oluşan vücudumuzdaki en yumuşak yapılardan birisidir.

En önemli özelliği ise erkek üreme organı olmasıdır. Erkek vücudunda bulunan üreme sıvısı olarak adlandıran menilerin (tıpta sperm olarak adlandırılmaktadır) cinsel birleşme sırasında kadın vaginasından döl yoluna aktarılmasını sağlar ve üreme bu şekilde meydana gelmektedir.

Penisin Yapı Şekli Nasıldır

Penis bilinen üç ana kısımdan oluşmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz; Kök kısmı, gövde kısmı ve baş kısmı (glans). Kök kısmı, penisin vücuttaki bölgesidir yani vücutla bağlantılı olan ve vücut içerisinde kalan kısmıdır. Gövde kısmı, kök kısmından başlayarak penis başına kadar olan kılcal damarlar, kas ve süngerimsi dokudan oluşan bölümüdür. Baş (glans) kısmı ise, penisin uyarıcı bölge olarak tanımlanır ve aynı zamanda spermlerin ve idrarın boşaltıldığı bölümdür.

Penis boyunun küçük olması erkekler için özellikle psikolojik açıdan bakıldığında çok önemli bir sorun teşkil etmektedir. Penisin ereksiyon haline gelmesi için kan akışının penise yoğunlaşması ve peniste bulunan kılcal damarlar ile süngerimsi yapının kan ile dolması gerekmektedir. Penise ne kadar çok kan akışı sağlanırsa peniste sertleşme o kadar fazla olacağı ve bu sayede de penisin büyüklüğüne faydası olacağı düşünülmektedir.

Erkeklerin Ortalama Penis Boyu Ölçüsü

Cinsel birleşmeye hazır ereksiyon hale gelmiş bir penisin ortalama büyüklüğü 12 ile 16 cm olarak belirtilmektedir. Erekte olmamış penisin ise boyu ortalama 9-10 cm olarak kabul edilmektedir. Cinsel ilişkide başarılı olmak için 12 cm ve üstü erekte olmuş penisin yeterli olduğu düşünülmektedir.

Erkekler ise bu penis boyutundan her zaman şikayetçi olmuş, çevresinde anlatılan büyük penis hikayelerine kendilerini çok fazlasıyla kaptırmışlardır. Oysaki dünyadaki ortalama penis boyu, doğal şartlar, ikilim şartları ve yaşam biçimleri göz önüne alındığında 14-15 cm olarak kabul edilmektedir. Bu da dünyada büyük oranda erkeklerin sahip olduğu penis boyudur.

Penis Büyütmek İçin Kullanılan Yöntemler

Penis boyunun küçük olduğunu düşünen birçok erkek, penisinin büyümesini sağlamak için çeşitli yollara başvurmaktadır. Bunun için bitkisel yollar, kapsül ve haplar ve ameliyat gibi bazı çözüm yolları araştırılmaktadır. Yapılan araştırmalar penisin büyümesindeki en önemli etkenin günlük olarak yapılacak egzersizler olabileceğini göstermiştir.

Penis yapısı göz önüne alındığında düzenli olarak yapılacak bu egzersizlerin peniste bir veya iki santimetre gelişme sağlayabileceğini göstermektedir. Bu egzersizler için üretilen penis geliştirici pompalar mevcuttur. Her gün düzenli olarak 5-10 dakikalık egzersizlerin ortalama 4 ay boyunca yapıldığında peniste bir gelişme olabileceği belirtilmektedir. Bu egzersizler için farklı penis pompaları bulunmaktadır. Klasik olanlardan dijital olanlara kadar farklı markaların satışı yapılmaktadır.

Penis Büyütücü İlaçların Faydaları

Penis büyütücü veya geliştirici olarak bilinen ilaçların aslında geçici olarak peniste büyüme sağladığı görülmektedir. Nedeni ise bu ilaçların içeriğinde bulunan etken maddelerin kan akışını hızlandırdığı ve normalden çok daha fazla kanın penise dolmasını sağlamasından dolayı olduğu bilinmektedir.

Penisin yukarıda da belirttiğimiz gibi anatomik yapışandan dolayı tamamen kan akışı ile erektil olması bu neden den dolayı da aynı zamanda boyutunun da büyümesi ile alakalıdır. Yani penisin çok fazla kan ile dolması geçici olarak normalden daha büyük hale gelmesine fayda sağlamaktadır.

Penis Büyütmek İçin Kullanılan Teknikler

Egzersiz ve ilaçlar dışındaki diğer bir penis büyütme veya geliştirme yöntemi ise, yapılacak cerrahi operasyonlardır. Bu cerrahi operasyonların aslında penis yapısı üzerinde zarar verici sonuçları olabileceğinden çok da fazla tavsiye edilen bir durum değildir. Penis yapısı itibari ile çok hassastır ve yapılacak cerrahi operasyonlar daha sonra peniste sorunlar oluşturabilmektedir. Dünyada yapılmış bazı cerrahi operasyon örnekleri bulunmaktadır.

Penis büyütücü ilaçlar konusunda ise dünyada bazı markalar satılmaktadır, burada dikkat edilmesi gereken kullanılacak ürünün içeriği, ne şekilde kullanılacağı ve her şeyden önce size zarar verip vermeyeceğinin iyice araştırılması gerekmektedir. Herhangi bir kronik rahatsızlığınız varsa veya ameliyat vs. geçirdiyseniz bu ilaçlar sağlığınızda önemli sorunlara yol açabilir. Kullanmadan önce uzman hekimlerden görüş almanız gerekmektedir. Eczanelerde krem, jel ve kapsül olarak bazı marka ürünler bulmanız mümkündür.

31 Oca 2022 22:43

Diğer Yazılar

    © 2022 Deniz Eczane. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar