WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

  • Yeni
Shiffa Home
Shiffa Home

Fitoks Yeşil Çay Yaprağı Ekstresi

DNZE-0083

Fitoks Yeşil Çay Yaprağı Ekstresi en iyi özellikleri ve gerçek kullanıcı yorumları en ucuz fiyat ve kampanya seçenekleriyle hemen sipariş verin ödemenizi kapıda yapın!

499,00
İndirim

- +
VAR
Favorilere Ekle
  • Fırsat
  • 1 iş günü içinde kargoda
  • 1 ay

Fitoks Yeşil Çay Yaprağı Ekstresi Nedir?
 
Günümüzde yeşil çay denildiğinde akla ilk gelen zayıflama ve güzellik kaynağı olduğudur. Zayıflama için olmazsa olmazların arasında akıllara ilk gelen aktördür yeşil çay. Birçok ülkede şifa kaynağı olarak bilinen yeşil çayın faydaları saymakla bitmez. Hindistan, Çin gibi ülkelerde iyileştirme gücünden çokça faydalanılırken Ülkemizde yeşil çayın özellikleri çok da iyi bilinmemektedir. Bunun sebebi ise ülkemizin dünya üzerinde farklı bir ekolojik yapıya sahip olması ve birçok çeşitli sebze ve bitkinin yetişme olanağının olmasından dolayı değerinin yerine geçebilecek çok fazla miktarda antioksidan özelliği içeren bitkilerin olması olarak da görülebilir.

Yeşil çayı yeni yeni keşfedenler için sadece zayıflamak için kullanılan bir bitki olmadığını bunun yanı sıra sporcuların da zindelik ve enerji depolamasında kullandıkları takviye edici ek gıdaların başında olduğunun da söyleyelim. Sporcular için yeşil çay sadece alınabilen bir sıvı iken kimi firmaların piyasaya yeni sürdüğü ürünler ile aynı zamanda içilebilen küçük birer kapsül haline de getirilmişlerdir. Bu kapsüller hayattan zaman kazanmak ve vitamin ihtiyacının daha fazla olduğunu düşünenler için küçük bir araştırma ile zindelik yolunda atılacak önemli bir adım olma noktasına ulaşmıştır.

Yeşil çay, diğer çaylardan da farklı olarak yüksek miktarda antioksidan içermektedir. Bu da onu diğer çaylardan ayırt eden başlıca özelliklerden biri haline getirmektedir. Kilo vermek için içilen yeşil çayın mutlaka şeker ve süt ilavesi olmadan alınması gerekmektedir. Aksi takdirde içilen çayların vücuda hiç bir etkisi olmayacağı gibi kilo alımına da sebebiyet verecektir.

Yeşil Çayın Faydaları Hakkında Kısa Bir Bilgi
 
1 -Metabolizmayı hızlandırır,

2 –  Kanseri önlemede doğal bir koruyucudur,

3 – Yaşlanmayı geciktirir, doğal antioksidandır,

4 – Ödem attırır, zayıflamaya yardımcı olur,

5 – Sindirimi rahatlatır,

6 – Ağız kokusunu giderir,

7 – Çin’de uzun yaşam kaynağı olarak bilinmektedir,

8 – Enerji verir,

9 – İltihap giderici özelliği bulunmaktadır,

10 – Migren hastalığına iyi geldiği bilinmektedir.

Yeşil Çayın Oluşumu
 
Yeşil çay siyah çay ile aynı bitkiden elde edilmektedir. Aradaki fark ise, yeşil çayın siyah çaya göre daha kısa bir işlemden geçmesidir. İşlemin kısa olmasından dolayı ise çay antioksidanlarını kaybetmemektedir. Siyah çay ise, kavrulduktan sonra rengini değiştirmekte ve fermantasyon işleminden geçmektedir. Bu sebeple tüm vitamin ve mineral değerlerini kaybetmekte, antioksidanlarını bırakmaktadır. Yeşil çay, e vitamini, krom, selenyum, çinko ve magnezyum ihtiva etmektedir. Bu sebeple yeşil çay Çin’de tedavi etme amacıyla ilaç olarak kullanılmaktadır.

Yeşil Çay Yaprağı Ekstresi Nedir?
 
Yeşil çay ekstresi ise, yeşil çayın saydığımız bu faydalarının tek bir dozda ve daha fazla miktarda alınmasına olanak veren, içinde ekstradan vitamin ile minerallerin bulunduğu gıda takviyesidir. Günümüz koşullarında yoğun iş temposu, düzensiz bir yaşam ve stres sağlıksız beslenmemize sebebiyet vermekte, bunun doğal bir sonucu olarak da vücut normal değerlerini yitirmekte, vitamin ve mineral bakımından zayıflamakta fakat kütlesel olarak kilo artışı yaşanmaya başlamaktadır. Birey doğal yollardan vitamin takviyesi yapmak isterken diğer bir taraftan ise zayıflama yolları aramaktadır. Fitoks yeşil çay yaprağı ekstresi de tam bu noktada devreye girmektedir.

Fitoks Ne İşe Yarar?
 
Fitoks yeşil çay yaprağı ekstresi ne işe yarar sorusu ilk akla gelendir.  Fitoks 90 kapsül yeşil çay ekstresi ihtiva etmesi yanı sıra üzüm çekirdeği, dereotu, zencefil, kafein, guarana tohumu, bromelain ile özel bir reçete ile yüksek antioksidan değerli bir formüle sahiptir. Fitoks shiffa home bu formül ile zinde ve enerjik bir gün geçirmenize katkı sağlayacaktır. Yine fitoks 90 kapsül yaşam standartlarınızdan geri kalmadan, temponuzu düşürmeden ve kendinizi iyi hissederek zayıflama konusunda bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.

Yeşil çay ve fitoks yeşil çay yaprağı ekstresinin yukarıda saydığımız faydaları daha fazla dozda ve tek bir anda almak isteyen kişilerin favorisi olsa da kalıtsal rahatsızlıkları bulunan, düzenli ilaç kullanan bireylerin doktor tavsiyesi olmadan bu kapsülleri almaları sağlıklı olmayabilir. Bu sebeple özellikle emziren ve hamile kadınların, tansiyon ve şeker hastı olan vb. kişilerin doktor tavsiyesi almasının altını çizmekte fayda olacaktır. Fitoks shiffa home uyarılar kısmında bu konuda size açıkça yardımcı olmuş, fitoks yeşil çay yaprağı ekstresi ne işe yarar sorusunu akıllardan silmiştir. Dikkat ile okumakta faydalı olacaktır.

Fitoks Kapsül Nasıl Kullanılır?
 
Yetişkinlerin günlük olarak alması gereken doz miktarı iki olarak belirlenmiştir. Birer kapsül halinde alınması gereken kapsülün içerik bakımından oldukça yeterli olması sebebiyle fazla miktarda alınması özellikle böbreklerde ters tepkimeye neden olabileceğinden günde iki doz yeterli olacaktır. Kapsüllerin nemli ortamda tutmamakta fayda olduğu gibi ışık ve ısı gören yerlerden de uzak tutmak gerekmektedir. Saklama koşullarına ne kadar çok dikkat ederseniz kapsüllerden alacağınız fayda o derece fazla olacaktır. Yine fitoks kapsül nasıl kullanılır noktasında yine bir uzmandan yardım alınması uygun görülmektedir.

Fitoks Yeşil Çay Yaprağı Ekstresi Kapsüllerini Nereden Temin Edebilirim?
 
Günümüzde salgınla mücadele kapsamında evde kalarak, pek çok ihtiyacımızı internet sayesinde ya da cep telefonlarımıza indirdiğimiz mobil uygulamalar sayesinde karşılar olduk. Salgınla mücadelede en önemli ihtiyaçlarımızın başında vitamin takviyeleri yer almaya başladı. Yeşil çayın antioksidan kaynağını düşünecek olursak potansiyel mikropların üstesinden gelme noktasında bünyemiz için de bir iyilik yapılmış olacaktır. Teknoloji ve sağlık sektörünün nimetlerinden ev ortamından faydalanabilmek adına fitoks kapsül sipariş noktaları arama motorlarından temin edilebileceği gibi, Fitoks Yeşil Çay Yaprağı Ekstresi yine eczaneler ve online satış mağazalarından da siparişi verilebilir.

Çok bilinen internet siteleri üzerinden satışı yapılan kapsüllerin bulunması çok da zor olmayacaktır. Shiffa Home markası ile sporcu takviyesi olarak da kullanılan yeşil çay yaprağı ekstresi yani fitoks kapsül eczane üzerinden de temin edilebilmektedir. Eczaneler aracılığı ile oluşturulan fitoks kapsül sipariş noktaları müşteriler için daha fazla aydınlatıcı olabilmektedir.

Fitoks Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
 
Fitoks kapsül eczane noktalarında bulunan satış temsilcileri sorularınıza anında yanıt vereceğinden, müşteri memnuniyeti internet üzerinden yapılan satışlara oranlar daha fazladır. Fitoks Yeşil Çay Yaprağı Ekstresi ana besin gıdası yerine geçmemektedir ve fitoks kapsül nasıl kullanılır sorusuna yukarıda detaylı bir şekilde açıklamış olsak da beslenmenize özen göstermeniz alacağın kapsüllerin başlı başına işe yaramasını beklemekten çok daha iyi olacaktır. Bunun için iyi bir diyetisyene başvurmanız, tahlillerinizi yaptırmanız ve aldığınız sonuçlara göre yine beden ve kitle endeksiniz üzerinden hazırlanacak bir beslenme tablosu oluşturmak alacağınız vitaminin etkisini de arttıracaktır.

Vitaminler hiç bir zaman tek başlarına alındığında mucizeler yaratacak ürünler değillerdir. Hangi marka vitamini kullanırsanız kullanın doktor tavsiyesinde ve iyi bir beslenme ile alınması uygun görülmektedir. Zayıflama için günde en az yirmi dakika hareket etmek vücudunuzun daha kolay şekle girmesine de katkı sağlayacaktır.

Yeşil Çayın Fazla Tüketilmesinin Zararları
 
Yeşil çayı fazla tüketen kişilerin genel olarak böbrek sıkıntısı, kansızlık gibi problemler yaşadığı saptanmıştır. Bu sebeple kapsül kullanmaktansa çay içmek isteyen kişilerin çay porsiyonlarını ayarlarken bile dikkat etmesi gerekmektedir. Yeşil çayı zayıflama uğruna fazla içen insanların zayıflamak yerine aksine gergin bir yapıya büründükleri gözlemlenmiştir. Sinirsel yapısı bozulan kişiler ise uyku problemleri yaşamakta, kilo almakta, mide bulantısı çekmekte ve çok agresif olmaktadırlar. Yeşil çayın fazla tüketilmesi bireyin düzenli olarak alması gereken ilaçların etkisinin azalmasını sağlamakta ve hastalıklarının zaman içerisinde nüksetmesine sebebiyet vermektedir.

Gebelerin yeşil çay vb. bitki çayı içmesi önerilmemektedir. Zira düşük riski meydana gelmektedir. Bu da hüsran ile sonuçlanacak durumlara sebebiyet verebilmektedir. Fazlaca içilen yeşil çay böbreklere de zarar vermektedir. İdrar söktürme özelliği bulunan yeşil çay vücuttan atılmasına sebep olan sıvı yüzünden dehidrasyon yaşanmasına sebebiyet verir. Bunun sonucunda birey sık sık bayılma, kendinden geçme, bulantı gibi sorunlar yaşamaya başlar. Yararlı olan besinlerin bile kararında alınmasında fayda vardır.

Bu ürünü denediniz mi? Yorum ekleyin

Güvenlik Kodu

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Benzer Ürünler

    © 2022 Deniz Eczane. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar