WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Obeziteye Karşı Kilo Verme Tedavisi Nasıl Yapılır

Obeziteye Karşı Kilo Verme Tedavisi Desteği

Sağlıklı ve sürdürülebilir kilo kaybı için etkili tedaviler;

NHS araştırmasına göre, Türkiye'deki erkeklerin %67'si ve kadınların %60'ı fazla kilolu. Bunlardan erkeklerin %26'sı ve kadınların %29'u obezdir. Fazla kilolu olmak, kalp sorunları, yüksek tansiyon, tip iki diyabet ve solunum yolu hastalıkları dahil olmak üzere yaşamın ilerleyen dönemlerinde bir dizi ciddi sağlık sorununa neden olabilir.

Herkes sağlıklı bir yaşam sürmek ister - ancak çoğumuz için günlük yaşamın zorlukları yoluna kolayca girebilir. Neyse ki, insanların kilo vermesine yardımcı olduğu klinik olarak kanıtlanmış bir dizi reçeteli ilaç sunuyoruz - tek başına diyet ve egzersizden %50'ye kadar daha hızlı. Hangi tedavinin sizin için en iyi olduğunu bulmak için kullanışlı BMI hesaplayıcımızı kullanın.

Türkiye'nin güvenilir online satış eczanelerinden biri olarak, tüm reçeteli kilo verme tedavilerimiz, İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu (MHRA) tarafından onaylanmıştır. Tüm kilo verme ilaçlarımıza buradan bakın.

Sağlıklı bir diyet olarak kabul edilen nedir?

Sağlıklı bir diyet, gün boyunca orta dereceli porsiyonlarda aşağıdakiler gibi her öğünde temsil edilen tüm ana besin gruplarıyla dengelidir:

protein (bakliyat, et, balık, kümes hayvanları, süt)
karbonhidratlar (nişastalı yiyecekler ve ekmek)
yağ (tereyağı, yağlar ve avokado ve fındık dahil bazı gıdalar)
lif sağlayan meyve ve sebzelerden mineraller ve vitaminler
Su (günde yaklaşık 2 litre)

Obezite Nedir?

Obezite, çok fazla vücut yağı ile aşırı kilolu olmayı tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Obezite, Türkiye'de yaygın bir sorundur ve her dört yetişkinden biri obez olarak sınıflandırılır ve her beş çocuktan biri 10-11 yaş arasıdır.

Vücut Kitle İndeksi (BMI) nedir?

Vücut Kitle İndeksi (BMI), kilonuzun boyunuza göre sağlıklı olup olmadığının bir ölçüsüdür. 25 - 29,9 arası bir BMI aşırı kilolu, 30 - 39,9 arası obez ve 40'ın üzerindeki BMI ciddi obez olarak kabul edilir.

15 Tem 2022 23:08

Diğer Yazılar

    © 2022 Deniz Eczane. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar