WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Orlistat 120 mg Nedir, Orlistat Kilo Vermek İçin Kullanılır mı?

Kilo Verme Yardımı - Orlistat 120 mg Kapsüller

Orlistat, vücudunuzun yiyeceklerden emdiği yağ miktarını azaltan lisanslı bir kilo verme yardımcısıdır.

Türkiye'de Orlistat Online Satın Alın

Klinik deney verileri, Orlistat'ı düşük kalorili bir diyetle birlikte alan hastaların yaklaşık %67'sinin, yalnızca 12 hafta sonra vücut ağırlıklarının en az %5'ini başarıyla kaybettiğini ve bunun %62'sinin, vücut ağırlığının %10'undan fazlasını kaybetmeye devam ettiğini buldu. sadece bir yıl sonra vücut ağırlığı.

Orlistat nedir ve ne için kullanılır?

Orlistat 120mg, BMI'si 30'un üzerinde olan veya ilişkili risk faktörleri (diyabet, kalp hastalığı, yüksek tansiyon veya yüksek kolesterol gibi) olan ve BMI'si 28'in üzerinde olan yetişkin hastalar için reçeteyle satılan bir kilo verme yardımcısıdır. Türkiye'de yalnızca onaylanmış zayıflama ilacı ve düşük kalorili, yağı azaltılmış sağlıklı bir diyet ve egzersizle birleştiğinde, tek başına diyet yapmaktan daha fazla kilo vermenize yardımcı olabilir.

Orlistat'taki aktif madde nedir?

Orlistat, 120 mg'lık bir dozdaki aktif bileşen orlistatının genel adıdır .

Zayıflama ilacı nasıl çalışır?

Bir iştah kesiciden farklı olarak, ilaç vücudunuz tarafından yiyeceklerden emilen yağ miktarını azaltır. Bu aktif bileşen, diyet yağ bağlayıcı olarak bilinen şeydir. Sanılanın aksine yiyeceklerdeki yağlara değil, midenizdeki yağları parçalayan enzimlere bağlanır. Orlistat, mide enzimi lipazına bağlanır ve bazı yağ moleküllerini parçalayıp sindirmesini etkili bir şekilde engeller. Bu daha sonra yemekteki yağın yaklaşık üçte birinin emilmemesine ve sisteminizden geçmesine neden olur.

Orlistat'ı Türkiye'de online satın almak yasal mı?

Orlistat, Türkiye'de kilo verme tedavisi olarak satış için onaylanmıştır. Başlangıçta sadece Xenical olarak reçeteyle onaylandı. 60mg versiyonu, 21 Ocak 2009'da Avrupa İlaç Ajansı tarafından reçetesiz satılmak üzere onaylanmıştır.

Orlistat ne kadar etkilidir?

Orlistat, midedeki yağları parçalayan enzimi bloke ederek çalışır. Bu, diyetteki yağın tamamen emilemeyeceği ve kilo kaybına yardımcı olduğu anlamına gelir. Doğru kullanıldığında, klinik araştırmalar, tek başına diyetle karşılaştırıldığında %50 daha fazla kilo kaybı sağlayabildiğini bulmuştur. Sonuçlar ayrıca, ilaca başladıktan sonraki 24-48 saat içinde vücuttan yağ atılımını artırarak hızlı bir şekilde görülür. Vücut kitle indeksiniz (BMI) 30 kg/m² veya üzerindeyse Orlistat sizin için uygun olabilir; veya yüksek tansiyon, kolesterol veya diyabet gibi risk faktörleri olan 28 kg/m²'nin üzerinde bir BMI. Daha fazlasını buradan okuyun Orlistat ne kadar etkilidir?

Orlistat'ı alabilir miyim?

120 mg orlistat tabletleri, tıbben obez, yani BMI 30 ve üzeri olanlar içindir. Özellikle diyabet, yüksek tansiyon veya yüksek kolesterol gibi kronik bir hastalığı olanlar için faydalıdır. Hamileyseniz bu ilacı almamalısınız.

Vücut Kitle İndeksi (BMI) ve Orlistat

Orlistat'ın klinik olarak sizin için uygun olması için, çoğu durumda VKİ'nizin 30'un üzerinde olması gerekir. Diyabet, kalp hastalığı, yüksek tansiyon veya yüksek kolesterolden muzdaripseniz, VKİ 28'in üzerinde olan Orlistat'ı almaya hak kazanırsınız. BMI hesaplayıcımıza boyunuzu ve kilonuzu girerek BMI'nizi hesaplayın.

Orlistat'ı nasıl almalıyım?

Bir hapı, yemeklerden önce, yemek sırasında veya yemeklerden bir saat sonraya kadar günde üç kez suyla birlikte yutunuz. İlacın 6 aydan uzun süre kullanılması önerilmez ve 3 ay sonra herhangi bir sonuç görmezseniz tedaviyi bırakın. Bir öğünü atlarsanız veya yağdan yoksun bir öğün yerseniz zayıflama kapsülü almamalısınız.

Orlistat almak vücudunuzun A, D, E ve K vitaminleri gibi belirli vitaminleri emmesini zorlaştırır, sonuç olarak bunlar günlük olarak eklenmelidir. Pek çok multivitamin, mikro besin seviyenizi tamamen yenilemek için gereken tüm vitamin ve mineralleri içermez. Orlistat ile yaygın olarak yaşanan besin eksikliklerini hesaba katmak için özel olarak formüle edilmiş günlük bir multivitamin olan OneVit Complete'i öneriyoruz . OneVit Complete'i günde bir kez, Orlistat'ı almadan en az 2 saat önce veya sonra, örneğin yatmadan önce alın.

Orlistat etkili midir? Ne kadar hızlı çalışıyor?

Orlistat hemen çalışmaya başlar. Sağlıklı bir diyet ve egzersiz rejimi ile Orlistat, üç aylık tedaviden sonra ilk vücut ağırlığınızın %5'ini kaybetmenize yardımcı olabilir.

Aldığınız andan itibaren etkisini göstermeye başlar ve yaşam tarzı değişikliklerinize bağlı olarak sonuçları görebilirsiniz.

Zaten sahip olduğum kiloları vermeme nasıl yardımcı olur?

Orlistat, vücudunuzun yediğiniz yağ moleküllerinin dörtte birini emmesini engeller. Bu ekstra yağ olmadan, vücudunuz günlük aktivite için enerji elde etmek için depolanmış yağları kullanmaya başlar.

Orlistat almak sevdiğim her şeyi yiyebileceğim anlamına mı geliyor?

Orlistat, kilo verme rejiminin merkezi olarak değil, kilo vermeye yardımcı olarak alınmalıdır. Bu ilacı alırken mümkün olan hedeflere ulaşmak için sağlıklı bir diyet, egzersiz ve öz motivasyon gerekir. Orlistat alırken yüksek yağlı bir diyete sahip olmak, istenmeyen yan etki riskinizi de artırabilir. Üretici tarafından tavsiye edildiği şekilde alınırsa, mevcut kilo kaybınızın üzerine fazladan %50 kaybedebilirsiniz.

Orlistat, Xenical ve Alli arasındaki fark nedir?

Orlistat , diyetten yağ emilimini azaltan bir kilo verme ilacının adıdır. Bazı insanlar bunu Xenical markasıyla biliyor olabilir . Bu, jenerik Orlistat 120mg kapsüllerimizle aynı olan, her kapsülde 120mg orlistat içeren bir ilaç markasıdır. Tıbbi olarak eşdeğerdirler ve değiştirilebilirler, ancak Xenical markalı versiyon olduğu için daha pahalıdır. Alli, orlistatın aktif maddesini içeren başka bir ilaç markasıdır, ancak her kapsülde sadece 60mg orlistat içerir.

Bu daha düşük dozda orlistat, yan etkilerin görülme olasılığını azaltmak için tercih edilebilir. Alli'de bulunan daha düşük 60 mg dozfazla kiloluysanız (BMI 28+) önerilirken, Xenical ve orlistatta 120 mg'lık daha yüksek doz obez (BMI 30+) hastalarda kilo vermeye yardımcı olmaktır. Xenical ve Generic Orlistat sadece reçeteyle satılan ilaçlar olsa da, Alli Türkiye eczanelerinde tezgahta satılmaktadır. Orlistat, Xenical ve Alli arasındaki fark nedir?

Yemeğimde yağ yoksa bir kapsülü atlayabilir miyim?

Evet, Orlistat'ı yağ içeren yemeklerle birlikte almanız önerilir. Sossuz yeşil salata gibi çok az veya sıfır yağ içeren bir yemek yiyorsanız Orlistat kapsülünüzü atlamanız gerekir. Diyetiniz zaten çok düşük yağ içeriyorsa, günde sadece bir veya iki kapsül almanız gerekebilir.

Ya bir kapsülü unutursam?

Endişelenmeyin, kilo kaybı yavaş ilerleyen bir süreçtir. Bir kapsülün eksik olması kilo verme programınıza zarar vermez, çünkü her bir kapsül sadece daha önce alınan öğünü etkiler. Bu, eksik olanın tedaviye devam etmek için herhangi bir etkisi olmayacağı anlamına gelir.

Orlistat alırken öğün atlamalı mıyım?

Gün içinde öğün atlamanız önerilmez. Planlı bir diyet sürdürmek ve gereksiz atıştırmalardan kaçınmak, sağlıklı bir kilo verme planına ulaşmanın en iyi yoludur. The Journal of Nutrition'dan yapılan bir araştırma , gün boyunca yemek yemek için en uygun programı inceledi. Günün en büyük öğünü olarak kahvaltı yapmanın ve gün boyunca porsiyon boyutlarını küçültmenin ardından gece boyunca uzun bir oruç tutmanın en uygun program olduğunu buldu.

Orlistat alırken alkol alabilir miyim?

Orlistat, alkolle doğrudan etkileşime girmez, bu nedenle Orlistat alırken alkol almak tehlikeli değildir. Bununla birlikte, alkolün yüksek miktarda kalori içerdiğini ve kontrol edilmezse kilo verme rejiminizi olumsuz yönde etkileyeceğini unutmamak çok önemlidir. Alkolün etkileri, yemek yerken ve atıştırırken karar vermenizi de etkileyebilir.

Diğer ilaçlarla ilgili uyarılar

Orlistat ile etkileşime giren ilaçları online olarak kontrol etmek mümkündür. Tam liste burada bulunabilir .

Orlistat'ın yan etkileri nelerdir?

Orlistat'ın başlıca yan etkileri şunlardır:

yağlı rektal akıntı
yağlı deşarj ile geçen gaz
karın ağrısı
düşük kan şekeri
acil bir bağırsak hareketi ihtiyacı
sıvı yağlı veya yağlı dışkı
artan bağırsak hareketi sayısı
bağırsak hareketlerinizi kontrol edememek

Tüm ilaçlar yan etkilere neden olabilir. Bunların hiçbirini deneyimlemeyebilirsiniz. Orlistat ile yaşanan yaygın yan etkilerin çoğu, sindirim sisteminizde çalışma şekli ile ilgilidir. Bu yan etkiler genellikle hafiftir, tedavinin başlangıcında ve özellikle yüksek yağlı yemeklerden sonra ortaya çıkar. Normalde, tedaviye devam ettiğinizde ve önerilen diyetinizi uyguladığınızda bu semptomlar azalacaktır.

Orlistat'ın 10 kişiden 1'inden fazlasını etkileyebilecek en yaygın yan etkileri arasında baş ağrısı, karın ağrısı veya rahatsızlık, bağırsakları acil veya artan şekilde açma ihtiyacı, rüzgar, yağlı akıntı veya yağlı/yağlı dışkı yer alır.

15 Tem 2022 23:24

Diğer Yazılar

    © 2022 Deniz Eczane. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar