WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Orlos 60 mg Zayıflama Kapsülleri

Orlistat 60 mg Zayıflama Kapsülleri

Orlos, sindirim sırasında emdiğiniz yağ miktarını azaltarak kilo vermenize yardımcı olur.

Orlos nedir?

Orlos, BMI (vücut kitle indeksi) 28 veya üzeri olan yetişkin hastaları tedavi etmek için kullanılan, klinik olarak kanıtlanmış bir kilo verme yardımcısıdır. Orlos kapsülleri, aktif bileşen orlistatı 60 mg'lık bir dozda içerir. Bu, Türkiye'de kullanım için lisanslanan tek kilo verme ilacı ve tek başına diyet yapmaktan daha fazla kilo kaybına yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

Bu ilaç iştah kesici değildir, diyetten vücuda emilen yağ miktarını azaltarak çalışır. Orlos, daha hızlı kilo vermenize yardımcı olabilir ve sağlıklı, düşük kalorili bir diyet uygulayarak ve düzenli egzersiz yaparak sonuçlar daha iyi hale gelir.

Vücut Kitle İndeksi (BMI) ve Orlos

Vücut kitle indeksiniz (BMI) 28'in üzerindeyse Orlos sizin için uygun olabilir  . BMI hesaplayıcımıza boyunuzu ve kilonuzu girerek BMI'nizi hızlı bir şekilde hesaplayabilirsiniz.

Orlos ve Alli arasındaki fark nedir?

Orlos ve Alli, her ikisi de aynı etken maddeyi aynı güçte (Orlistat 60mg) içeren kilo verme ilaçlarının marka isimleridir. İki ürün de eşit derecede etkilidir, Orlos sadece daha düşük bir fiyata mevcuttur.

Orlos nasıl çalışır?

Orlos'taki aktif bileşen, lipaz adı verilen bir enzimin etkisini bloke ederek çalışan orlistattır. Bu enzim normalde bir yemekteki yağı parçalayarak yağın vücuda emilmesine neden olur. Orlistat, bu etkiyi bloke ederek vücudun diyetteki yağın yaklaşık dörtte birini emmesini engeller. Bunun yerine yağ vücuttan geçecek ve bağırsak hareketleriyle atılacak ve bu da daha az kalorinin emilmesine neden olacaktır.

Orlos ne kadar etkilidir?

Orlos'un tek başına diyet yapmaktan %50 daha fazla kilo vermenize yardımcı olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır. Diyet ve egzersiz yoluyla kaybettiğiniz her 2 kg için Orlos, 1 kg daha kaybetmenize yardımcı olabilir.

Orlos'u nasıl alırım?

Tavsiye edilen Orlos dozu, her öğünden bir saat sonra günde üç defaya kadar su ile yutulan bir kapsüldür. Yağ içermeyen bir yemek yerseniz veya bir öğün atlarsanız alınmamalıdır. Ayrıca, ilacı günde üç defadan fazla almamalısınız.

Orlos, besin emiliminin etkinliğini azaltabileceğinden, dengeli bir diyete günde bir kez alınan multivitamin formunda ekstra vitamin ve mineraller eklemelisiniz. Orlos ilaçları için özel olarak formüle edilmiş bir takviye , diğer 23 temel mikro besin arasında A, D, E ve K vitaminleri seviyenizi artıran kapsamlı bir günlük multivitamin olan OneVit Complete multivitamin gibi idealdir .

Orlos'u alabilir miyim?

Orlos, BMI'si 28 veya üzeri olan yetişkinlerde kullanım için lisanslanmıştır ve kalorinin yaklaşık %30'unu yağdan içeren sağlıklı, kalori kontrollü bir diyetle birlikte alınmalıdır.

Orlos ne kadar hızlı çalışır?

Orlos'taki aktif bileşen, Türkiye'de klinik olarak kanıtlanmış tek kilo verme ilacıdır. Orlos, vücudunuza emilen yağ miktarını hemen azaltacaktır ve sonuçları ne kadar çabuk görebileceğiniz diyetinize ve egzersizinize bağlıdır.

Yan etkiler

Orlos'un (Orlistat 60mg) en yaygın yan etkileri şunlardır:

yağlı rektal akıntı
yağlı deşarj ile geçen gaz
acil bir bağırsak hareketi ihtiyacı
yağlı veya yağlı dışkı
artan bağırsak hareketi sayısı
bağırsak hareketlerinizi kontrol edememek

Tüm ilaçlar yan etkilere neden olabilir. Bunların hiçbirini deneyimlemeyebilirsiniz. Orlos ile yaşanan yaygın yan etkilerin çoğu, sindirim sisteminizde çalışma şekliyle ilgilidir. Bu yan etkiler genellikle hafiftir, tedavinin başlangıcında ve özellikle yüksek yağlı yemeklerden sonra ortaya çıkar. Normalde, tedaviye devam ettiğinizde ve önerilen diyetinizi uyguladığınızda bu semptomlar azalacaktır.

Orlos'un 10 kişiden 1'inden fazlasını etkileyebilecek en yaygın yan etkileri arasında baş ağrısı, karın ağrısı veya rahatsızlık, bağırsakları acil veya artan şekilde açma ihtiyacı, rüzgar, yağlı akıntı veya yağlı/yağlı dışkı bulunur.

15 Tem 2022 23:52

Diğer Yazılar

    © 2022 Deniz Eczane. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar