WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Prostat Büyümesi Nasıl Önlenir

Erkek bireylerde prostat büyümesi gerçekleştiği zaman eğer idrar yolunda tıkanma bulguları yaratmışsa, bu takdirde idrar yolunun genişletilmesine yönelik bazı işlemler gereklidir. Bunların en basiti bitkisel tedavilerdir. Bazı bitkilerin prostatı gevşeterek idrar yolunu rahatlattığı bilinmektedir. Söz gelimi kabak çekirdeği bunlardan biridir, bodur palmiye ağacının tohumları ve Afrika erik ağacının kabuğundan elde edilen ekstreler gibi bitkisel tedaviler önerilmektedir.

Eğer daha ileri aşamada bir durumla karşı karşıyaysak şayet, o takdirde medikal tedavi yani ilaç tedavileri kullanılır. Bu ilaçların hepsi prostatı gevşeterek ortasından geçen idrar yolunu genişletme eğilimindedir. Eğer bunun da ötesinde bir büyüme söz konusuysa, ilaç verdiğiniz halde prostatın gevşemesi sayesinde yol açılamıyorsa şayet, o zaman cerrahi müdahaleye gerek duyulur.

1 – Cerrahi müdahale,

Cerrahi tedaviler günümüzde hemen her zaman kapalı cerrahi tedaviler olarak, diğer adıyla endeskopik cerrahi tedaviler olarak yapılmaktadır. Prostat ortasından geçen yolu kapattığı için o yoldan girilir, yani idrar deliğinden girilir. İçeride genişletme tarzında bir işlem yapılır. Bunu bir elmanın koçan bölümünün, çıkarılarak boşluk oluşturulması örnek olarak verilebilir.

Prostatın ortasındaki bölüm genişletilir, doku yok edilir. Bazen yakarak orada bir buharlaştırma oluşturarak genişletilir. Yol genişletildiği takdirde hastalığı geçiren kişinin bu geniş yoldan daha rahat idrar yapması sağlanır ve sağlığı hastaya kazandırılır ve belirtileri bu yöntemlerden sonra giderilmiş olur.

2 – Vucutta Gelişen Değişiklikler;

Elli yaşından sonra vücutta nasıl bayanlarda menopoza bağlı değişiklikler oluyorsa, erkeklerde de bazı değişiklikler oluyor, prostat bezi bu değişen hormonal yapılar nedeniyle büyümeye başlıyor ve kişinin sağlık problemleri baş gösteriyor. Büyüdüğü zaman bazen dışarıya doğru büyüyor, içinden geçen kanalı hiçbir şekilde etkilemiyor. Yüz elli, iki gram prostatı olup da, hiçbir şikâyeti olmayan hastalar da olabiliyor.

Hiçbir müdahaleye gerek duyulmuyor böylesi durumlarda. Prostatın büyüklüğü, küçüklüğü tedavi yöntemlerinde çok önem arz etmiyor. Bazen de ufacık bir prostat içinden geçen kanalı sıkıştırıp ciddi sıkıntılar yaratabiliyor. O yüzden büyümesini engelleyip, engellememek çok da anlamlı değil. Nasıl büyüyeceğini veya nasıl idrar kanalını sıkıştıracağını önceden tahmin etmek tıbbi olarak mümkün değil.

3 – Ne yapılabilir?

Tabii ki yapılacak şeyler var, prostatın çinko ve selenyum prostatın sağlığı açısından önerilen ve koruyucu olduğu söylenen maddeleri içeren besinlere yönelmekte fayda vardır. Yurt dışında bazı yerlerde kabak çekirdeğinin hapları da yapıldığı bilinmektedir.

4 – Ameliyat sonrasında…

a) Prostat ameliyatı sonrasında küçük küçük parçalar halinde çıkarılıyor ve çıkan parçalar da tahlile gönderiliyor. Arkada ne kadar doku kalabiliyor.

b) Yapılan araştırmalar da büyüyen prostatın yüzde otuzunun kaldığı gösteriyor. Tabii bu kalan dokular, hastada rahatsızlıklara sebep olabiliyor.

c) Ciddi bir medikal antibiyotik tedavisi de uygulanabilir. Hastaların genel durumunda bozukluk varsa hastayı hastaneye yatırıp tedavi etmek gerekebilir.

d) Sonuç itibariyle, prostat büyümesinden kaynaklanan tedaviler. Çok basit bitkisel tedaviler veya çok basit cerrahi müdahalelerle giderilebilir.

e) Cym plus erkekler için sperm arttırıcı pek çok müşterinin olumlu yorumlar tavsiyesi ile kullanılan vitamin destek ürünüdür. Sadece erkek bireylerin kullanımı için üretilmiş Cym Plus 30 kapsül ambalaj şeklinde paketlenmiş ve sizlerin beğenisine sunulmuştur.

Cym Plus Nasıl Kullanılır;

Her gün 3 kez yemeklerden 30 dakika sonra 1 kapsül şeklinde bol su ile tüketilmelidir. Gün içinde cym plus için önerilen doz geçilmemelidir. Toplam tüketim süresi 1 kutu için 10 gün sürecektir. Bu kullanım aşamasında ürünü mutlaka serin ve kuru yerlerde muhafaza edilmesi önem arz eder.

Cym plus kesinlikle ilaç değildir ve reçete ile satılmayan bir ürün olduğu için ihtiyaç doğrultusunda internet eczanelerinden temin edilebilir. Kullanıcılarda kalp, yüksek tansiyon, kolesterol ya da kronikleşen (düzenli ilaç kullanımı gerektiren) bir rahatsızlığı olan kişilerin muhakkak doktorlarına danışmalarını önemle tavsiye ederiz.

Cym Plus Özellikleri;

Özellikle Türkiye’de piyasaya sürüldüğü günden bu güne kadar satış grafiği her zaman yüksek olan Cym Plus, sperm sayısı ve kalitesini artırmaya yardımcı kaliteli içeriğe sahip etkili bir üründür. Türkiye’de ve dünyada milyonlarca erkek, yetersiz sperm üretiminden ve sperm kalitesindeki düşüklükten dolayı çocuk sahibi olmakta zorluklar yaşamaktadır.

Cym Plus, kısırlığa neden olan bu etmenlerin kısa sürede tedavisine yardımcı olarak; çocuk sahibi olmak için erkekler tarafından gerekli kalitede ve sayıda sperm üretilmesine katkıda bulunur. Cym Plus, erkeklere özel gerekli vitamin ve gıda takviyesi desteğini sağlayarak kısırlık sorununa kalıcı bir çözüm sunmaya yardımcı oluyor.

19 Oca 2022 12:56

Diğer Yazılar

    © 2022 Deniz Eczane. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar