WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Vega 100 mg Nedir

Vega 100 mg Nedir - Vega Hap Eczanelerde Satılıyor mu?

Vega 100 mg tablet ithal cinsel sağlık ürünleri arasında en etkili olan ürünlerin başında gelmektedir, tüm dünyada kullanımı oldukça yaygındır. Vega 100mg tablet, erektil disfonksiyonu olan (cinsel iktidarsızlık olarak da adlandırılır) erkekleri tedavi etmek için kullanılır. Vega 100 mg tablet, fosfodiesteraz 5 (PDE5) ajanları ismiyle bilinen bir ilaç sınıfına aittir. Bu ilaçlar fosfodiesteraz tip-5 ismi verilen önemli bir enzimin çok seri bir şekilde çalışmasını önler. Penis, bu enzimin çalıştığı alanlardan biridir. Erektil disfonksiyon ya da iktidarsızlık, bir erkeğin cinsel amaçla heyecanlandığında ve ereksiyon eylemini ise gerçekleştiremediğinde meydana gelen bir sorundur. Bir erkek cinsel amaçla uyarıldığı zaman vücudunun normal olan yanıtı, ereksiyon meydana getirmek amacıyla penis bölgesine kan akışını arttırmaktır. Enzimi kontrol ederek Vega 100mg tablet, penis uyarıldıktan sonra ereksiyonun korunmasına yardımcı olur.

Cinsel ilişki esnasında penis bölgesine fiziksel bir şekilde eylem olmadan Vega 100mg tablet, hiçbir şekilde sertleşmeye sebep olmayacaktır. Vega 100, hem kadınlarda hem de erkeklerde pulmoner arteriyel hipertansiyon belirtilerini tedavi etmek için de tercih edilmektedir. Bu durum, akciğer ile kalp arasında meydana gelebilen bir yüksek tansiyon çeşidi olarak bilinir. Akciğerlerde hipertansiyon ortaya çıktığı zaman kalp, akciğerlerden yeteri oranda kan pompalamak için çok daha fazla çalışmalıdır. Vega 100 hap kan damarlarını tam manasıyla gevşetmek için çalışır. Bu özellik ise akciğerlere kan tedarikini arttıracak ve kalbin iş yükünü azaltacaktır.

Vega 100 mg Hangi Durumlarda Kullanılır?

Vega 100 mg tablet, ilk etapta yetişkinlerde egzersiz yeteneğini büyük oranda geliştirmek ve klinik olarak kötüleşmeyi ciddi oranda geciktirmek için pulmoner arteriyel hipertansiyon sorunun tedavisi için kullanılır. Arka plan epoprostenol tedavisi için Vega 100 tableti eklendiği zaman klinik kötüleşmedeki gecikme de artar. Bununla beraber bu ilaç, iktidarsızlık sorununu tedavi etmek için de kullanılır. Bu ilaç, erkeklerin psikolojik olarak uyarılmasıyla beraber etkili olmaya başlar. Bu ilacın, vücut üzerine nasıl nüfuz ettiğini anlamlandırmak için bir erkeğin ne durumda ereksiyon olabileceğini bilmek gereklidir. Bir erkek cinsel yönüyle uyarıldığı zaman penis bölgesinin erektil dokusunda bulunan sinir sistemleri, nitrik oksit salgılamaya başlar.

Bu madde, silik guanosin monofosfat ismi verilen, kasılabilen hücreleri üretmekle sorumlu bir enzimi tam manasıyla uyarır. Bu madde, düz olan kas hücrelerini ciddi oranda rahatlatır. Bunun neticesinde ise penisin iç kısmında bulunan arterler, hızlı bir şekilde genişler ve dolaşımdaki kan, penis bölgesine çok daha kolay bir şekilde akar. Bir başka sonuçsa erektil olan dokunun kısa bir sürede kendini kan ile dolmasıdır. Bu uygulamaların hepsi de ereksiyon yani sertleşme ile sonuçlanacaktır. Bu ilacın sağlıklı bir biçimde etki etmesi için kişinin, beyin mekanizmasının da uyarılması gereklidir. Cinsel aktiviteden önce uyarılma eylemi olmaz ise beyin, herhangi bir nitrik maddeli oksidin de salınmasını kesinlikle tetiklemez ve ereksiyon eylemi de gerçekleşmez.

Vega 100mg Tablet Kullanımı Nasıldır?

Vega 100mg tablet, genel olarak gün içerisinde 1 doz olarak kullanılabilir. Her tablet tam olarak 100 mg taşır. Bu özellik, gün içerisinde yeteri düzeyde sertleşme sağlamaya yardımcı olur. 1 tane Vega 100 mg tablet, yeteri oranda ılık su ile tüketilmelidir. Cinsel aktiviteden 15 ile 20 dakika kadar önce alınması önerilir. Çünkü bu süre içerisinde ilaç, cinsel aktiviteye hazır hale getirir.  1 dozdan fazla tüketimi, genel vücut sağlığı içinde ciddi sorunlara yol açabilir. Bu ilaç, yiyecekle birlikte ya da yiyeceksiz bir şekilde ağızdan alınabilir. Bu ilacı, başka ilaçlarla veya aromalar ile karıştırarak içmeyin. En iyi şekilde yararlanmak için Vega 100 mg tableti, düzenli bir şekilde alın. Her gün aynı saatte tüketilmelidir.

Kendinizi iyi hissetseniz bile Vega 100 mg tableti almaya devam edin. Herhangi bir dozu kesinlikle kaçırmayın. Doktorunuzla konuşmadan dozunuzu asla değiştirmeyin. Bir doz kaçırıldığı zaman mümkün olabilecek en kısa zamanda alınmalıdır. Bir sonraki dozun ise zamanı gelirse kaçırılan doz atlanılmalı ve normal doz programına tekrardan dönülmelidir. Tek seferde aynı anda 2 doz birden alınmamalıdır. Vega 100 mg sertleştirici tabletin ne şekilde kullanılacağı hakkında problemleriniz varsa en kısa sürede doktorunuza danışın.

Vega 100mg Tableti Hangi Durumlarda Kullanılmamalı veya Kimler Kullanmamalı?

18 Yaşından büyük ve sağlıklı olan bütün erkekler Vega 100 mg tabletleri rahatlıkla kullanabilir. Doktor tarafından tespit edilen sorunlar dışında kullanılmasında sakınca olmamakla beraber kalıcı olabilen herhangi bir olumsuz yan etki henüz tespit edilmemiştir. Genel olarak aşağıdaki durumlara sahip olan kişilerin bu ilacı almadan önce doktora danışması tavsiye edilir;

*60 yaş ve üstünün,

*Şeker hastalığı ya da diyabeti olanların,

*Kalp ile beraber damar operasyonu geçirenlerin,

*Kronikleşen bir hastalığı olanların,

*Günlük olarak tansiyon ilacı alan tansiyon hastalarının,

*Alkol tüketenlerin,

*Günlük olarak herhangi bir hastalık için ilaç kullananların mutlaka doktoruna danışması gereklidir.

Vega 100mg Tablet Yan Etkileri Nelerdir?

Vega 100 tableti de her ilaç gibi bazı yan etkilere neden olabilir.

Genel olarak bu yan etkiler şunlardır;

İlacın kullanımı esnasında mide sorunu, ani baş ağrıları, bel kasılmaları, kas spazmları, baş dönmeleri, burunda tıkanıklıklar ya da kızarma gibi bazı yan etkiler meydana gelebilir. Bu yan etkilerden olası biri başlarsa ya da durum hızla kötüleşirse derhal acil sağlık yardımı alınmalıdır. Olası baş dönmelerini minimuma indirmek için yatar pozisyondan kalkarken yavaş bir şekilde hareket edilmelidir.

Cinsel ilişkiler, özellikle de kalp problemleri bulunuyorsa kalp bölgesine fazladan bir zorlama yapabilir. Kalp sorunları varsa cinsel aktivite esnasında bayılma, baş dönmeler, çene, göğüs kafesi, özellikle sol kol ağrısı ve mide bulantıları gibi ciddi olabilecek yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal acil tıbbi yardım alınmalıdır. Oldukça nadir olan gözde kalıcı körlük de dâhil olmak üzere ani gelişebilen görme sorunları ortaya çıkabilir. Bunun gibi ciddi bir problem meydana gelirse derhal ilaç bırakılmalı ve tıbbi yardım alınmalıdır. Bununla beraber özellikle şeker hastaları, kalp sorunu olanlar ve yüksek tansiyon hastalarının vücudunda bu sorunun ortaya çıkma riski daha yüksektir.

Nadiren Görülen Yan Etkiler

Nadiren de olsa bazı durumlarda baş dönmelerini ve kulakların çınlama ile beraber aniden gelişebilen bir işitme kaybı sorunu da ortaya çıkabilir. Bu durumda da yine ilaç tüketilmemeli ve derhal tıbbi yardım alınmalıdır. 4 saat ya da çok daha uzun sürebilen ağrılı bir ereksiyon durumu yaşanabilir. Bu durumda da derhal ilaç bırakılmalıdır. Aksi halde kalıcı hasarlar ortaya çıkabilir. Bu ve benzeri ilaçların çok ciddi olabilecek alerjik reaksiyonları oldukça nadir görülür. Bununla beraber kaşıntı, ciltte döküntüler, özellikle de dil, boğaz ya da yüzde şişlikler ve solunum bozukluğu gibi ciddi yan etkilerde de yine acil yardım istenmelidir. Bunlar, meydana gelebilecek yan etkilerin tam listesi değildir. Olası diğer etkileri fark ederseniz acilen uzman bir doktora danışmalısınız. Vega 100 mg tablet kullanımında görülebilecek tüm yan etkiler geçici yan etkilerdir. Şayet uzun süreli ve geçmeyen etkilere maruz kalırsanız ek kısa zamanda uzman bir hekime mutlaka başvurmalısınız.

Vega 100 mg Tablet Satışı Nerelerde Yapılmaktadır?

Vega 100 tabletleri genel olarak eczanelerde, online internet sitelerinde, erotik shoplarda ve aktarlarda satılmaktadır. Bu konuda mutlaka dikkat edilmesi gerekli olan en önemli husus bu ilacın orijinal olup olmadığıdır. Vega 100 tabletin üzerinde mutlaka bandrol olmalıdır. Bandrol olmayan ürünler kesinlikle satın alınmamalıdır. Aksi durumda orijinal olmayan Vega 100 tablet kullanıldıktan sonra kalıcı ve kronikleşebilecek hasarlar meydana gelebilir.

Online eczane satış sitemizden orijinal Vega 100 mg tablet satın alabilirsiniz.

20 Nis 2023 12:45

Diğer Yazılar

    © 2022 Deniz Eczane. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar