WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Xenical 120 mg Nedir? Xenical Zayıflama Hapı Nasıl Kullanılır

Xenical 120 mg Etki Açısından Kanıtlanmış Zayıflama İlaçları 

Xenical, yüksek BMI'li hastalar için reçeteli bir kilo verme ilacıdır.

Xenical fiyatlarımızı karşılaştırın - En Düşük Fiyat Garantisi

En iyi kaliteyi, hizmeti ve değeri aldığınızı bilerek Xenical'i yetkili eczanemizden online satın alın. Deniz Eczane satış fiyatı 275 TL'dir. Türkiye'de her zaman piyasadaki en düşük fiyatlı Xenical'i almanızı sağlar.

Xenical nedir ve ne için kullanılır?

Xenical, VKİ 30'un üzerinde olan veya ilişkili risk faktörleri (diyabet, kalp hastalığı, yüksek tansiyon veya yüksek kolesterol gibi) ve VKİ 28'in üzerinde olan obez hastalarda kilo vermeye yardımcı olmak için kullanılan bir kilo verme ilacıdır. Yiyeceklerden yağ emilimini durdurmak için. Xenical, diyetinizden emilen yağı azaltarak daha kolay kilo vermenize yardımcı olabilir.

Vücut Kitle İndeksi (BMI) ve Xenical

Xenical'in klinik olarak sizin için uygun olması için, çoğu durumda vücut kitle indeksinizin (VKİ) 30'un üzerinde olması gerekir. Diyabet, kalp hastalığı, yüksek tansiyon veya yüksek kolesterolden muzdaripseniz, Xenical'i VKİ'nin üzerinde almaya hak kazanırsınız. 28. BMI hesaplayıcımıza boyunuzu ve kilonuzu girerek BMI'nizi hızlı bir şekilde hesaplayabilirsiniz.

Xenical ve Orlistat arasındaki fark nedir?

Xenical, aktif bileşen Orlistat içerir. Orlistat aynı zamanda Xenical'in daha ucuz markasının adıdır. Her iki ilaç da tıbbi olarak eşdeğerdir. Her ikisi de aynı etken maddeyi ve aynı miktarda içerir. Ancak, Orlistat daha düşük bir fiyata mevcuttur. Türkiye'de bulunan tüm jenerik ilaçlar, satılmadan önce eşdeğerlik göstermeli ve vücutta orijinal marka ile aynı etkiye sahip olmalıdır. Jenerik ilaçlar, orijinal zayıflama ilaçları kadar etkilidir. Daha fazlasını buradan okuyun.

Xenical'i nasıl alayım?

Önerilen Xenical dozu, her ana yemekten önce, yemek sırasında veya 1 saat sonrasına kadar günde üç kez alınan 120 mg'lık bir kapsüldür. Xenical'i 3 aylık bir süre boyunca denemelisiniz. 3 ay boyunca kullandıktan sonra kilo vermediyseniz, Xenical kesilmelidir.

Xenical'in yan etkileri nelerdir?

Tüm ilaçlar yan etkilere neden olabilir. Bunların hiçbirini deneyimlemeyebilirsiniz. Xenical ile yaşanan yaygın yan etkilerin çoğu, sindirim sisteminizdeki çalışma şekliyle ilgilidir. Bu yan etkiler genellikle hafiftir, tedavinin başlangıcında ve özellikle yüksek yağlı yemeklerden sonra ortaya çıkar. Normalde, tedaviye devam ettiğinizde ve önerilen diyetinizi uyguladığınızda bu semptomlar azalacaktır.

Xenical almak vücudunuzun belirli vitaminleri emmesini zorlaştırır, bu nedenle Xenical'i almadan en az 2 saat önce veya sonra, örneğin yatmadan önce olduğu gibi, A, D, E ve K vitaminlerinin multivitamin takviyelerini günde bir kez almak önemlidir. Tüm bu vitaminleri içeren bir multivitamin Centrum Advance'dir .

Xenical'in 10 kişiden 1'inden fazlasını etkileyebilen en yaygın yan etkileri arasında baş ağrısı, karın ağrısı veya rahatsızlık, bağırsakları acil veya artan şekilde açma ihtiyacı, rüzgar, yağlı akıntı veya yağlı/yağlı dışkı sayılabilir.

16 Tem 2022 00:01

Diğer Yazılar

    © 2022 Deniz Eczane. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar