WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Yatakta Erken Boşalma Nasıl Durdurulur

Erken Boşalma Nasıl Durdurulur: Kesin Kılavuz

Erken doruğa nasıl son verip yatakta daha uzun süre dayanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Erken boşalma (PE), bir erkeğin cinsel ilişki sırasında beklenenden daha erken boşalmasıyla ortaya çıkan cinsel işlev bozukluğudur. Boşalmalarını doğal olarak kontrol edemeyen ve seks sırasında tipik olarak 2 dakikadan fazla süremeyen erkeklerde görülür. Bu durum bazen bir erkeğin ereksiyon sağlayamadığı ve sürdüremediği erektil disfonksiyon (ED) ile karıştırılabilir.

Pek çok erkek, bir tıp uzmanıyla PE ve diğer cinsel işlev bozuklukları hakkında konuşmaktan hâlâ rahatsızlık duymaktadır. Bununla birlikte, her 3 erkekten 1'i hayatlarının bir noktasında PE yaşadığı için utanılacak bir şey olmamalıdır. Araştırmalar , PE'nin cinsel tatmini azaltmasına rağmen, birçok kadının genel ilişkilerini etkilemediğini bildirdiğini ortaya koymaktadır.

Ancak erken boşalmanın önde gelen nedenlerinden bazıları nelerdir?

Erken Boşalmanın Nedenleri;
PE'nin kesin nedeni bilinmemekle birlikte, çeşitli fiziksel ve psikolojik faktörleri içerdiği düşünülmektedir.

Fiziksel nedenler:

Yüksek kan basıncı
Diyabet
Tiroid sorunları
Eğlence amaçlı uyuşturucu kullanımı
Aşırı alkol alımı
Psikolojik nedenler:

Stres
Depresyon
ilişki sorunları
Anksiyete – tipik olarak cinsel performansla ilgili
Erken Boşalma Türleri
İki ana PE türü vardır:

Birincil PE – Bu, PE'nin ilk cinsel deneyimden beri her zaman bir sorun olduğu yerdir. Birincil PE, erken cinsel deneyimler daha sonraki yaşamda davranışları etkilediğinde veya kültürünüz ve yetiştirilme tarzınız seks konusunda katıysa ortaya çıkabilir.

İkincil PE – Edinilmiş erken boşalma olarak da bilinir, bu, PE'nin geçmişte hiç boşalma sorunlarıyla karşılaşmadıktan sonra geliştiği zamandır. Bu, fiziksel nedenlerden veya yeni bir ilişki kurmayla ilgili stres ve kaygıdan kaynaklanabilir.

Erken Boşalma Belirtileri

Boşalma çok az kontrol veya uyarı ile gerçekleşir.
Boşalma üzerinde kontrol eksikliği nedeniyle cinsel zevkte azalma.
Utanç, hayal kırıklığı ve suçluluk duyguları.

Erken Boşalma Tedavi Seçenekleri;

Priligy;

Priligy, PE tedavisine yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır. 'Seçici serotonin geri alım inhibitörleri' adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Aktif bileşen Dapoxetine, boşalmayı geciktirmek için sinir sistemindeki nörotransmitter serotoninin aktivitesini arttırır. Serotonin, sinir hücreleri arasında boşalma ile sonuçlanan mesajlar iletir, bu nedenle beyne ulaşan serotonin miktarı artırılarak boşalma geciktirilir ve boşalma üzerindeki kontrol seviyesi de iyileşir.

Tüm erkekler, özellikle karaciğer, böbrek veya kalp problemleri olanlar için Priligy kullanmaya uygun değildir. Priligy ayrıca antidepresanlarla birlikte kullanılmamalıdır. STUD 100 hassasiyet giderici sprey gibi alternatif bir tedavi seçeneği daha uygun olabilir.

STUD 100 Geciktirici Sprey

STUD 100 , erken boşalmayı önlemeye yardımcı olmak için doğrudan penise uygulanan duyarsızlaştırıcı bir spreydir. STUD 100 sprey, penise dokunma hassasiyetini azaltmaya yardımcı olan bir lokal anestezik olan aktif bileşen Lidokain (%9,6 w/w) içerir. STUD 100'ün duyarsızlaştırıcı etkisi, boşalma meydana gelmeden önce cinsel ilişkinin daha uzun süre devam etmesini sağlar. Erken boşalma için bu popüler tedavi, erken boşalma ilacı Priligy'ye alternatif olarak kullanılabilir .

Denenecek Davranış Teknikleri

Stop-start tekniği;

Bu, bir erkeğin seks veya cinsel uyarım yoluyla boşalma dürtüsüne sahip olduğu ve ardından uyarıyı durdurup yeniden başlayarak hissin azalmasına izin verdiği zamandır. Bu, seks sırasında durmadan kontrol sağlayabilene kadar birkaç kez tekrarlanır.

Sıkma yöntemi

Penis, boşalma dürtüsüne kadar uyarılır, daha sonra aktivite durur ve penisin başı, his azalıncaya kadar sıkılır. Zamanla, dürtünün farkına varmalı ve onu sıkmadan kontrol edebilmelisiniz.

Pelvik taban egzersizleri

PC kasları olarak da bilinen pelvik taban kasları, bacaklarınız arasında yer alır ve teknik olarak bir destekleyici kas tabakasıdır. Onları güçlendirerek, boşalmanız üzerinde daha güçlü bir kontrole sahip olabilirsiniz.

Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

O bölgedeki kasları sıkın ve kaldırın ve ardından tamamen gevşetin. Bunu günde 3 kez yapmak istersiniz.
Bu sıkmayı yaklaşık 10 saniye basılı tutun, ardından 3-4 saniye dinlenin ve tekrar sıkın. Bunu 10 kez yapmaya çalışın.
Son olarak, 10 hızlı vuruş yapın.

Normalde bu alıştırma her seferinde birkaç dakikanızı alacaktır ve bunu her yerde yapabilirsiniz. İdrarda tutuyormuş gibi hayal edin. Ayrıca egzersiz sırasında uyluklarınızı, karnınızı, kalçalarınızı sıkmadığınızdan veya nefesinizi tutmadığınızdan emin olun.

Topikal anestezikler ve prezervatifler

Prilokain ve Lidokain gibi topikal anestezikler penisi duyarsızlaştırdıkları için etkilidir. STUD 100 , ilaca alternatif olarak kullanılabilen etkili bir hassasiyet giderici spreydir. Genellikle cinsel ilişkiye girmeden 30 dakika önce uygulanır ve penisteki his azaldığında ilişkiden önce yıkanır. Açık bırakılırsa, eşiniz için de hissi azaltabilir.

Prezervatifler, özellikle daha kalın olanlar, seks sırasında hassasiyeti azaltmak için de etkilidir.

Psikolojik yardım

Tartışıldığı gibi, PE'ye depresyon, stres ve anksiyete gibi psikolojik faktörler neden olabilir. PE, kendinize olan güveninizi azaltabilir ve cinsel performansınız konusunda hüsrana uğramanıza neden olabilir ve genellikle yeni ilişkilere başlama konusundaki isteksizliğinizi artırabilir. Partneriniz sizi üzeceklerinden veya incitmekten korktukları için sessizce acı çekebilir. Bu durumda, bir uzmanla konuşmak ve yardım istemek önemlidir. PE'nizin temel nedeni ilişki sorunlarıyla ilgiliyse, çift terapisi faydalı olabilir.

12 Tem 2022 20:19

Diğer Yazılar

    © 2022 Deniz Eczane. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar