WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Yatakta Nasıl Daha Uzun Süre Dayanılır

Yatakta Daha Uzun Süreli Cinsel İlişki

Yatak odasındaki cinsel dayanıklılık, özellikle erken boşalma seksin yerine getirilmesini engelliyorsa, genellikle erkekler için bir endişe konusudur. İşte yapabilecekleriniz..

Cinsel ilişkinin süresi, erkeklerde genellikle cinsel dayanıklılıklarının ortalamayla eşleşip eşleşmediği veya daha özel olarak eşlerinin beklentileriyle ilgili endişeleri artıran bir konudur. Beklenti ve aşırı heyecan bazen erken boşalmaya neden olabilir ve partnerleri orgazm yaşamadan önce seks eylemine son verebilir. Erken boşalma (PE) olarak bilinen bu sinir bozucu durum, bir erkeğin çok erken, tipik olarak cinsel ilişkiden sonraki 2 dakika içinde boşaldığı bir tür cinsel işlev bozukluğudur. Hem sinir bozucu hem de utanç verici olabilir ve nihayetinde hayatın en büyük zevklerinden biri olan şeye bir engel oluşturabilir.

Çoğu insan ne kadar sürer?

Soyunma odası konuşması, diğer erkeklerin boşalmadan önce saatlerce kaldığını düşünmenize neden olabilir, ancak durumun böyle olması pek olası değildir. 2005 yılında yapılan bir araştırma, Almanya, ABD, Hollanda, Türkiye ve İspanya'dan 500 heteroseksüel çiftin ortalama intravajinal boşalma gecikme süresine (boşalma süresi) baktı. Araştırmacılar, 30 saniyeden 44 dakikaya kadar geniş bir ortalama süre aralığı olmasına rağmen, penetrasyon ve erkek boşalması arasındaki genel medyan sürenin 5.4 dakika olduğunu buldular PE'nin dünya çapında yaklaşık %30 prevalansı ile bu erkeklerin büyük bir kısmı 2 dakika altı parantez içine düşmüş olacaktır.

Erken boşalma nasıl kontrol edilir ve daha uzun süre dayanır

Erken boşalmanın hızlı ama sağlıklı seksten farklı olduğu yerde kontrol unsurudur. PE'li erkekler, bazen önceden çekildikten veya orgazmlarını geciktirmek için cinsel olmayan düşünceleri düşündükten sonra bile erken boşalmayı kontrol etmekte zorlanırlar.

Erkeklerde doruğa çıkmayı geciktirmenin en etkili yöntemi klinik olarak kanıtlanmış tedavi olsa da, dayanıklılığınızı artırmak için başka birçok husus da vardır.

Mastürbasyon

Çok erken boşalma eğilimindeyseniz, kontrollü mastürbasyon cinsel dayanıklılığınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Bu özellikle birincil PE'niz varsa etkilidir, yani ilk boşalmanızdan bu yana, belki de seks konusunda katı bir şekilde yetiştirilmenizden dolayı erken bitirdiniz. Vücudunuzu tanımak için zaman ayırın, seks yoluyla meydana gelene benzer penis uyarımına aşina olun.

PE'yi önlemenin daha acil bir yöntemi, seks yapmadan kısa bir süre önce, 15 ila 30 dakika önce mastürbasyon yapmaktır. PE'niz 'sistemden' bir boşalma aldıktan sonra oluşmayabilir, yani eşinizle daha uzun süre dayanacaksınız ve ikinci kez boşalmadan önce süreyi geciktireceksiniz.

Egzersiz yapmak

Pelvik taban kaslarını geliştirmek, boşalma kontrolünü artırabilir. Bir çalışmada erkeklerin %82,5'inin pelvik taban kaslarının rehabilitasyonu yoluyla PE'den kurtulduğu bulundu. Bu, Kegel egzersizleri ile başarılabilir; pelvik taban kaslarını izole etmek için aynanın karşısında durun ve pelvik taban kaslarınızı desteksiz olarak gererek testislerinizi kaldırmaya çalışın. Bu kasları genişletmek ve kasmak için bir his edindikten sonra, serbest bırakmadan ve tekrarlamadan önce kasları 10 saniye boyunca sıkarak ve kasılı tutarak bu kontrolü oluşturabilirsiniz. Neredeyse her yerde yapabileceğiniz basit bir egzersiz, bu gerçekten erektil fonksiyonu iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Anahtar besinler

Cinsel dayanıklılığın artmasına katkıda bulunan bir dizi besin vardır. Kapsaisin, acı biber, tatlı biber ve zencefil kökünde bulunan, dayanıklılığı artırmanın yanı sıra iyileşmeyi hızlandıran kimyasal bir tahriş edicidir. Doğal olarak oluşan amino asit L-sitrülin, gücünüzü ve dayanıklılığınızı artırır ve ereksiyonun korunmasına yardımcı olabilir. L-sitrülin düzeyi yüksek yiyecekler arasında karpuz, soğan, sarımsak, kırmızı et ve bitter çikolata bulunur. B vitaminleri, özellikle B-1, B-5 ​​ve B-12, seks hormonlarını düzenlemeye yardımcı olur ve libidonuzu ve performansınızı artırır. B Vitamini Kompleksimiz , bu dayanıklılık arttırıcı varyantların 3'ünü de içerir .

Tedaviler

Priligy;

Priligy, bir SSRI olan aktif bileşen dapoksetin hidroklorür içeren, PE için ilk oral tedavidir. SSRI'lar depresyon tedavisinde kullanılır ancak daha yavaş hareket eder, oysa Priligy geçici bir serotonin artışı sağlar ve boşalma refleksini geciktirir.

STUD 100

STUD 100 sprey, uygulandığında penisin hassasiyetini azaltan ve seksin uzamasına yardımcı olan bir lokal anestezik içerir. Seksten 5 ila 15 dakika önce uygulanan 3 ila 8 sprey penisi kısmen uyuşturur ve istenen sonuçların elde edilmesine yardımcı olur.

Özel prezervatifler

Erkeklerde özellikle boşalmayı geciktirmeyi amaçlayan prezervatifler yaygın olarak bulunur. Durex Extra Safe prezervatifleri sadece cinsel ilişki sırasında daha fazla huzur sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha kalın malzeme penis hassasiyetini azaltmaya yardımcı olur.

Öbür metodlar:

Kenara Çekme Yöntemi

Mastürbasyon yaparken, orgazma yaklaşma alıştırması yapın ve ardından her şeyi tekrar kontrol altına almak için mastürbasyon yapmayı bırakın. Mastürbasyon yaparken bu işlemi birkaç kez tekrarlamak, cinsel ilişki konusunda dayanıklılığınızı ve kontrolünüzü artırmanıza yardımcı olacaktır. Sürtünmeyi önlemek için yeterli miktarda Lube kullandığınızdan emin olun .

Sıkma Yöntemi

Orgazmdan hemen önce durun ve penisin başının hemen altından sıkıca sıkın, penisin alt tarafına baskı uygulayın. Bu, anlık olarak penisin başından kanı dışarı iter ve cinsel uyarımı geçici olarak azaltarak kontrolü yeniden kazanmanızı sağlar.

Belirli cinsel pozisyonlar

Çok derine inerek çok fazla uyarım sağlayabilecek köpek stili gibi pozisyonlardan kaçının ve Lotus veya Coital Alignment Technique gibi daha sığ penetrasyon pozisyonlarını tercih edin .

12 Tem 2022 20:10

Diğer Yazılar

    © 2022 Deniz Eczane. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar