WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

18 adet ürün bulunmuştur.

Filtrele

Zayıflama İlaçları Ve Doğru Kullanım Şekilleri

Fazla kilo alımı ve kilo vermede zorlanma, çağımızın en yaygın problemlerinden biridir. Bu kilolar kişiye tartı üzerinde görülen birer rakam olmaktan daha fazla zarar verir. Öyle ki kilo alımının önüne geçilmediği durumlarda günlük hareketlerin yapılmasında güçlük çekilir ve kiloya olarak bazı sistemsel hastalıklar da ortaya çıkabilir. Dengeli bir diyet listesi ve düzenli spor sağlıklı kilo verme için gerekli görülen iki temel şarttır. Ancak bunlara tam uyulamayan durumlarda zayıflama ilaçları kullanılarak birtakım destekler alınabilir.

Kilo Verme Sürecini Etkileyen Faktörler

Kilo verme süreci, kilo alım hızına kıyasla daha uzun süren ve sabır gerektiren bir dönemdir. Bu dönemde sıkı diyet ve egzersiz planına uyan kimselerin bile istedikleri sonuca ulaşamadıkları durumlarla da karşılaşılabilmektedir. Bunun nedeni kilo verme sürecinin birbirinden bağımsız pek çok etmene bağlı olmasıdır. Bu bağlamda, kilo vermeyi geciktiren etkiler; uyku düzeninin olmaması, stresli bir yaşam tarzı, ilerleyen yaş durumu ve yetersiz sıvı alımı şeklinde sıralanabilir.

Yeterli ve kaliteli uyku alan bir bireyin açlık ve tokluk hisleri üzerinde çalışan hormonları düzenlenmektedir. Buna karşın uykusuz kalan bir bireyde aşırı yorgunluk hali ortaya çıkmakta ve fiziksel aktiviteler sınırlanmaktadır. Dolayısıyla uykusunu yeterli alan kimseler hem açlık kontrolünü sağlayabilmekte hem de egzersiz yapmak için gereken enerjiyi bulabilmektedir.

Stres, insan sağlığını her bakımdan etkileyen bir duygu biçimidir. Buna göre, özellikle stresli bir iş yaşamı yaşayanlarda duygusal yeme bozukluğunun daha fazla ortaya çıktığı gözlemlenebilir. Ani duygu değişimleriyle birlikte özellikle aşırı kalori alımına gitmek, kişiye zaman içerisinde fazla kilo olarak dönmektedir. Yaşlandıkça gerileyen metabolizma hızı da zayıflama üzerinde negatif etkisi bulunan ayrı bir faktördür. Tüm bu faktörler göz önüne alındığında kimi zaman hızlı kilo kaybı için alternatif yollar denenebilmektedir.

Zayıflama İlacı Nedir?

Anti-obezite ilaçları olarak da tanınan zayıflama ilaçları, kilo vermeye destek olan bazı takviyelerdir. Bu ilaçların çalışma prensibinde vücuttaki kalori emilimini azaltmak ve iştah kontrolüne yardımcı olmak vardır. Zayıflama ilaçlarının düzenli ve doğru dozda kullanılmasıyla vücut ağırlığı istenen seviyelere indirilebilir. Zayıflama ilacı farklı kullanımlar için uygundur. Bu bağlamda, zayıflama hapı ve bitkisel çağlar en sık başvurulan zayıflama takviyelerdir.

Zayıflama ilaçlarının etki mekanizmaları benzer şekildedir. Bu ilaçlarda obezite tedavisinde kullanılan bazı uyarıcılar ile iştah kesici olarak görev alan maddeler yer alır. Sonuç olarak da vücuda giren besinlerin emilme kabiliyeti azaltılır. Basit bir örnekle anlatılması gerekirse, vücutta yağ parçalanma işlemi yapılmaz. Buna bağlı olarak da yağ emilimi gibi bir olay yaşanmaz.

Zayıflama İlacı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Zayıflama çayı kullanılırken dikkat edilmesi gereken ilk detay güvenilir ve etiketli bir ürün satın almaktır. Etiketsiz olarak satışa sunulan zayıflama ilaçları içeriği bilinmediğinden dolayı ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu da hızlı kilo kaybı yerine bazı istenmeyen sonuçları beraberinde getirir. Zayıflama çayları kafein tarzı içeriklerle kullanıcıya fazla enerji verilmesini sağlar. İlaç vasıtasıyla alınan bu enerjinin yakılamamasıyla birlikte de nabız artar ve önlem alınmadığında kalp ritmi bozulur. Bu sebeple kalp ve tansiyon gibi sistemsel rahatsızlığı olan kişilerin zayıflama hapı almadan önce bir uzmana başvurması tavsiye edilir.

Zayıflama İlaçları Ne Şekilde Kullanılır?

Zayıflama ilaçlarının kullanıcı tarafından hissedilen en büyük etkisi, iştah bastırma konusunda rol üstlenmesidir. Bu bağlamda, zayıflama hapı ile çaylarının kahvaltı ve akşam yemeğinden bir süre önce tüketilmesi tavsiye edilir. Bu ilaçların etkisiyle kişide yemeğe başlamadan önce bir tokluk hissiyatı oluşur. Dolayısıyla her iki öğünde de daha az kalori tüketilmiş olur.

Zayıflama ilaçlarından hangi tür kullanılırsa kullanılsın, su tüketimine dikkat edilmesi gerekir. Zayıflama ilaçları, vücuttan su kaybedilmesine neden olur. Neticede kilo verdiğini zanneden bireylerin çoğu yalnızca vücutlarındaki sıvıyı kaybederler. Zayıflama ilaçlarından en etkili sonucu alabilmek için günlük su tüketimine yeterli miktarda devam edilmesi gerekir. Su, insan vücudu için gerekli yaşam kaynaklarından biridir. Bu bağlamda, vücuttan kaybedilen aşırı sıvının da ciddi sağlık problemlerini yanında getireceği unutulmamalıdır.

Zayıflama Çayının Faydaları Nelerdir?

Kilo vermeyi hızlandıran etkili ürünlerden biri de zayıflama çayları olarak kabul edilir. Zayıflama çaylarının doğru ve düzenli tüketimi sonucunda vücuttaki yağ yakımı hızlandırılır ve tokluk hissiyatı güçlendirilir. Çaylar sayesinde metabolik faaliyetler hızlanır ve vücuttaki kalori depoları doldurulmaz. Bunların yanı sıra doğal içerikli ve bitkisel zayıflama çayları sayesinde sindirim sistemi rahatsızlıklarının da önüne geçilir. Mide şişkinliği ya da kabızlık gibi rahatsızlıklar düzenli çay tüketimi sayesinde hafifletilebilir.

Zayıflama Çayları Ne Şekilde Kullanılır?

Zayıflama çayları genellikle demlik poşetlere benzer şekilde ambalajlanır. Buna göre, bir adet çayı sıcak suda demlemek ve içmek yeterli olmaktadır. Zayıflama çayları isteğe bağlı olarak soğuk ya da sıcak şekilde tüketilebilir. Tüketim sıcaklığı çayın zayıflama üzerindeki etkilerde artışa ya da azalmaya neden olmaz. Zayıflama çayları günün her saatinde tüketilebilmektedir. Bu bağlamda, kişinin aç ya da tok olmasının da çay tüketimi üzerinde herhangi bir belirleyiciliği yoktur.

Zayıflama çaylarının tüketimi konusunda dikkat çekilen tek unsur, çayın günlük tüketim miktarıyla alakalıdır. Buna göre zayıflama çaylarının gün içerisinde en fazla 3 fincan olacak şekilde içilmesi tavsiye edilmektedir.

Zayıflama Çayları İçerisinde Bulunan Bitki Ekstreleri Nelerdir?

Zayıflama çayları içerisinde değişken türde bitki ekstrelerine yer verilmektedir. Bunlar arasında en yaygın kullanılanlar; yeşil çay yaprağı, kakule meyvesi, siyah çay yaprağı, biberiye, chia tohumu ve teff tohumu şeklindedir. Çaylar içerisinde yer alan bu bitkisel kaynaklar tek başına kullanıldığında da sağlık açısından türlü yararlar sağlamaktadır.

Doğal bitki çayları, yüksek tansiyon ve kötü kolesterolle mücadele için iyi birer seçenektir. Demir ve antioksidan yönünden zengin oldukları için de gribal enfeksiyonlara karşı da koruyucu bir rol üstlenirler. Bu çaylar arasında yer alan Matcha Premium Japanese Tea ve Teff Tohumlu Karışık Bitki Çayı sayesinde sağlıklı kilo verme mümkündür.

Zayıflama İlacının Yan Etkileri

Zayıflama ilaçları bitkisel kaynaklı üretilen takviyeler olup, genellikle büyük yan etkilere neden olmazlar. Ancak bünyeden bünyeye göre değişiklik gösteren bazı minimal yan etkilerle karşılaşmak mümkündür. Zayıflama çayının bilinen etkileri; nabız artışı, baş dönmesi ve uykusuzluk şeklindedir. Zayıflama ilaçlarının içeriğinde kişiye fazladan enerji veren bazı maddeler yer alır. Bu maddelerin vücuda alınmasıyla birlikte de nabız artışı yaşanabilir.

Baş dönmesi ise genellikle ilacın yanlış kullanımından kaynaklı olarak ortaya çıkar. Zayıflama ilaçları kullanılırken sıvı alımına oldukça dikkat edilmesi gerekir. Aksi takdirde vücuttaki su ve şeker dengesi bozulabilir. Buna bağlı olarak da baş dönmesi ve mide bulantısı tarzındaki şikâyetler ortaya çıkabilir. Zayıflama çayının belki de en sık karşılaşılan yan etkisi uykusuzluk problemidir. İlaçlar içerisinde bulunan kafein ve benzeri etken maddeler kişinin zihinsel ve bedensel anlamda daha dinç kalmasını sağlar. Kullanım dozajının aşılmasıyla birlikte de uykusuzluk problemi ortaya çıkar. Bazı kişilerde uykusuzluğa ek olarak uykuya dalamama ve halsizlik şikâyetleriyle karşılaşmak da mümkündür.

Zayıflama ilaçlarının olası yan etkilerinden korunmak mümkündür. Bu bağlamda öncelikle günlük hap ve çay tüketiminde aşıya gidilmemesi gerekir. Herhangi bir yan etki hissedildiğinde ise ilaç kullanımına bir süreliğine ara verilmelidir. Ürün dozunun yanında günlük sıvı tüketimi de mutlaka kontrol edilmelidir. Kilo oranına bağlı olarak su tüketimi yapmak, zayıflama ilaçlarının olası yan etkilerinin önüne geçmenin en basit yoludur.

Zayıflama İlaçlarının Yanında Yeterli Su Tüketmenin Önemi

İnsanın sistemsel fonksiyonlarının sağlıklı çalışabilmesi için günlük olarak yeterli su tüketimi yapılması gerekir. Kişinin yetersiz su tüketimine uzun süre devam etmesi kronik susuzluk olarak nitelendirilir. Kronik susuzluk, yanında ciddi sağlık problemlerini getiren bir durumdur. Zayıflama ilaçları içerdiği bileşenler gereği vücuttaki su ve şeker dengesine etki edebilir. Bu sebeple özellikle bu tip ilaçlar kullananların, kilolarına da bağlı olarak, en az 2 litre su tüketmesi tavsiye edilmektedir.

Yetersiz su tüketimi fiziksel problemlerin yanı sıra psikolojik bazı şikâyetlerin oluşmasına da neden olabilir. Konsantrasyon eksikliği, uykusuzluk ve baş ağrılarının altında yatan birincil sebep de yetersiz sıvı alımı olarak kabul edilir. Bu şikâyetlerle birlikte kişide asabiyet ya da huzursuzluk halinin gözlenmesi de olasıdır.

Kilo Vermeyi Hızlandırmak İçin Başvurulabilecek Yöntemler

Kilo verme sabır ve disiplinle devam edilmesi gereken uzun bir yolculuktur. Vücuttaki fazla kilolar bir günde alınmaz. Tıpkı bunun gibi alınan kiloların bir günde verilmesi de beklenemez. Yani zayıflama çayları ya da diğer eylemler, kilo verme konusunda kişiden bağımsız mucizevi bir etki yaratmaz. Kilo vermek isteyen bir birey bu yolculuğun ilk gününden son gününe kadar istikrarlı bir çalışma sergilemek zorundadır. Ancak bu aşamada başvurulabilecek bazı yöntemler sayesinde süreç bir miktar kısaltılabilir.

Kalori alımını çok düşük seviyelerde tutmak, kilo verme sürecini negatif yönde etkileyen bir olaydır. Buna göre kaloride azaltılmaya gidilse bile yeterli beslenmeye dikkat edilmesi gerekir. Aksi takdirde vücutta kas kütlesi kullanılmaya başlar ve kalori yakma hızı da minimumda tutulur. Buna benzer şekilde yağ tüketimini tamamen bırakma da oldukça büyük bir yanlıştır. Vücudun sağlıklı çalışmaya devam edebilmesi için doğru türde yağ alımına ihtiyaç duyulur.

Düzenli Egzersiz Uygulamaları Size Fayda Sağlar

İyi bir egzersiz programı hem kilo vermek hem de kas kütlesini artırmak üzerinde etkili bir rol üstlenir. Ancak buna fırsat bulunamadığı zamanlarda yürüyüş yapmak da işe yarar. Vücut hareketsiz yaşam tarzına ayak uydurmak için tasarlanmamıştır. Bu bakımdan bir durak önce inmek, asansör yerine merdiven kullanmak ve alışverişe yürüyerek gitmek; bu antrenmana başlamanın iyi bir yoludur.

Kilo verme konusunda kişiyi en zorlayan zamanlar tatlı krizleri olarak nitelendirilir. Bu krizleri kalorisiz aşmanın en güzel yolu bitter çikolata türevlerinden yararlanmaktır. Ancak bu noktada tüketilen çikolatanın kakao oranının %70 ve üzerinde olmasına dikkat edilmelidir. Her gün düzenli olarak tüketilen bir parça bitter çikolatanın insan sağlığı üzerinde sayısız faydası bulunmaktadır.

Zayıflama İlacı Fiyatları Nasıldır?

Zayıflama ilaçları farklı markalar tarafından satışa sunulan hap ve çay şeklinde bulunabilen sayısız seçeneğe sahiptir. Bu seçenekler arasında kapsül olarak kullanılabilecekler; Alfacol Chia Tohumu Dietary Supplement, Fitoks Yeşil Çay Yaprağı Ekstresi, Fx15 Dietary Supplement, Mexican Red Pepper Dietary Supplement ve Lw6090 Dietary Supplement şeklindedir. Zayıflama çayları konusunda da en az haplar kadar farklı seçeneklerle karşılaşmak mümkündür.

Zayıflama ürünleri hap ya da çay olması fark etmeksizin ortalama bir fiyat aralığına sahiptir. Bu fiyat listesinde ürünün daha yukarılara çıkmasının nedenleriyse marka tanınırlığı ve kullanıcı yorumları olarak kabul edilmektedir.

Q7 Dietary Supplement
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Q7 Q7 Dietary Supplement

Q7 Dietary Supplement en iyi özellikleri ve gerçek kullanıcı yorumları en ucuz fiyat ve kampanya seçenekleriyle hemen sipariş verin ödemenizi kapıda yapın!

699,00
Lw6090 Dietary Supplement
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Lw6090 Lw6090 Dietary Supplement

Lw6090 dietary supplement sağlıklı kilo vermek isteyen bireylere özel uygun fiyat garantisiyle eczanemizde. Orjinal Lw6090 zayıflama hapı satın al!

699,00
Mexican Red Pepper Dietary Supplement
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Biber Hapı Mexican Red Pepper Dietary Supplement

Mexican red pepper dietary supplement özel bileşenlerden oluşan kilo kaybı için etkili üründür. Orjinal biber hapı uygun satış fiyatları eczanemizde.

699,00
Maurers Dietary Supplement
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Maurers Maurers Dietary Supplement

Maurers Dietary Supplement en iyi özellikleri ve gerçek kullanıcı yorumları en ucuz fiyat ve kampanya seçenekleriyle hemen sipariş verin ödemenizi kapıda yapın!

699,00
Matcha Kayısı Aromalı L-Carnitine Detox Çayı
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Bilge İlaç Matcha Kayısı Aromalı L-Carnitine Detox Çayı

Matcha Kayısı Aromalı L-Carnitine Detox Çayı en iyi özellikleri ve gerçek kullanıcı yorumları en ucuz fiyat ve kampanya seçenekleriyle hemen sipariş verin ödemenizi kapıda yapın!

399,00
Keto Weight Loss 60 Kapsül
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
KETO PRO DIET Keto Weight Loss 60 Kapsül

Keto Weight Loss 60 Kapsül en iyi özellikleri ve gerçek kullanıcı yorumları en ucuz fiyat ve kampanya seçenekleriyle hemen sipariş verin ödemenizi kapıda yapın!

699,00
Fx15 Dietary Supplement
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Fx15 Fx15 Dietary Supplement

Fx15 Dietary Supplement Türkiye’de bilinen adı ile Fx15 zayıflama hapı en uygun satış fiyatı ile eczanemizde. Stoklardan orjinal ürünü hızlı satın al!

699,00
Zea 60 Dietary Supplement
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Zea 60 Zea 60 Dietary Supplement

Zea 60 Dietary Supplement en iyi özellikleri ve gerçek kullanıcı yorumları en ucuz fiyat ve kampanya seçenekleriyle hemen sipariş verin ödemenizi kapıda yapın!

699,00
Teff Tohumlu Çay 10 Paket
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Teff Teff Tohumlu Çay 10 Paket

Teff Tohumlu Çay 10 Paket en iyi özellikleri ve gerçek kullanıcı yorumları en ucuz fiyat ve kampanya seçenekleriyle hemen sipariş verin ödemenizi kapıda yapın!

699,00
Pheda 7 zeytin 1 incir
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Bilge İlaç Pheda 7 zeytin 1 incir

Pheda 7 zeytin 1 incir en iyi özellikleri ve gerçek kullanıcı yorumları en ucuz fiyat ve kampanya seçenekleriyle hemen sipariş verin ödemenizi kapıda yapın!

699,00
Moringa Çayı
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Moringa Tea Moringa Çayı

Moringa Çayı en iyi özellikleri ve gerçek kullanıcı yorumları en ucuz fiyat ve kampanya seçenekleriyle hemen sipariş verin ödemenizi kapıda yapın!

475,00
Matcha Form L-Carnitine Tablet 1350 mg
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Bilge İlaç Matcha Form L-Carnitine Tablet 1350 mg

Matcha Form L-Carnitine Tablet 1350 mg en iyi özellikleri ve gerçek kullanıcı yorumları en ucuz fiyat ve kampanya seçenekleriyle hemen sipariş verin ödemenizi kapıda yapın!

499,00
Matcha Premium Japanese Tea
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Bilge İlaç Matcha Premium Japanese Tea

Matcha premium japanese tea bilinen diğer bir adı ile matcha çayı kilo verdiren zayıflatıcı üründür. Matcha çayı faydaları ve fiyat bilgisi eczanemizde.

399,00
Lida Dietary Supplement
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Lida Lida Dietary Supplement

Lida Dietary Supplement en iyi özellikleri ve gerçek kullanıcı yorumları en ucuz fiyat ve kampanya seçenekleriyle hemen sipariş verin ödemenizi kapıda yapın!

699,00
Kekreyemiş Tozu
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Phytopharma Kekreyemiş Tozu

Kekreyemiş tozu kilo kaybı ihtiyacı olan bireyler için üretilen orjinal eczane ürünü. Kekreyemiş tozu ile zayıflayanlar yorumları ve ürün fiyatı burada.

399,00
Fitoks Yeşil Çay Yaprağı Ekstresi
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Shiffa Home Fitoks Yeşil Çay Yaprağı Ekstresi

Fitoks Yeşil Çay Yaprağı Ekstresi en iyi özellikleri ve gerçek kullanıcı yorumları en ucuz fiyat ve kampanya seçenekleriyle hemen sipariş verin ödemenizi kapıda yapın!

499,00
Black Natural Matcha Çayı
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Black Natural Black Natural Matcha Çayı

Black Natural Matcha Çayı en iyi özellikleri ve gerçek kullanıcı yorumları en ucuz fiyat ve kampanya seçenekleriyle hemen sipariş verin ödemenizi kapıda yapın!

499,00
Alfacol Chia Tohumu Dietary Supplement
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Alfacol Alfacol Chia Tohumu Dietary Supplement

Alfacol Chia Tohumu Dietary Supplement en iyi özellikleri ve gerçek kullanıcı yorumları en ucuz fiyat ve kampanya seçenekleriyle hemen sipariş verin ödemenizi kapıda yapın!

499,00

Filtrele

Kategoriler

Markalar

Fiyat Aralığı

399 699
Kategorideki Çok Satanlar

  © 2022 Deniz Eczane. Tüm hakları saklıdır.

  kartlar